27 Haziran 2022 Pazartesi

Gelecekteki halime bir not

 Sevgili Enes 

Öncelikle, Sen çok zeki bir çocuksun. Zekan ortalamanın üstündedir. Yaşadığın dünyada sıklıkla anlam veremediğin cahil bir halk topluluğugla karsilasman pek muhtemeldir ve karşılaşacaksın da.

Daha sonra sen bir okuma kurdusun. Kitap solucanisin ve çok hızlı okursun. Okurken bulunduğun anı unutup başka diyarlara göç edersin ve çok zevk alırsın. Bu yüzden istikbalde her zaman sevdiğin şeyi ararken okumayı sevdiğini bil.

Ve sen ayrıca bir deepfreezeli Windows bilgsayar obsesif takıntı bozukluğu olan birisin. Bu senin üçüncü bir uzvun gibi ayrılamaz bir parçandir sakın ola ki farklı sistemleri denemeye kalkıp değerli vaktini boşa sarf etmeyesin. Çünkü beyninin motor öğrenme yeteneği Windows animasyonlarina öyle alışmıştır ki bilgisayarı bir uzuv gibi kullanabiliyorsun

Tüm bunlarla birlikte senin üst govden ortalamadan biraz zayifca bu yuzdendir ki asla ve asla haftada uckez ağırlık çalışmanı ihmal etmeyesin.

Ayrıca, ahirzaman dünyasında tüm insanların internet bağımlılığında sen onlardan farklı olamazsın, sürüden ayrı giden koyunu kurtlar kapar kuralına binaen. Fakat, sen biraz farklı olabilirsin. Herkes Facebook şirketinin ürünlerine bağımlı iken sen daha prestijli ve resmi ve ciddi platformlari deneyebilirsin researchgate, github, stackoverflow, Google kitaplar gibi mesela.

Şunu bil ki insanin en güzel hali çocuk halidir ve en güzel insan çocukluğunu en çok koruyandir. Bu yüzden çocukken edindiğin alışkanlıklara devam etmen senin faydana olacaktir ve bu sayede asla kendini kaybetmiş olmazsın. Burada biraz çocukken neler yaptığına değineceğim, arkadaşlarınla counter strike, fifa, GTA, need for speed, knight online gibi oyunlar oynarsın. Tüm bu oyunlar hâlen oynanabilir oyunlar eğer tedavülden kalktı ise de sen bir nevi benzerlerini bulup oynama devam etmelisin ve bu sayede çalışmanın ve günlük hayatın verdiği yorgunluğu atabilirsin ve keyifli vakit geçirebilirsin. Oyunlara ek olarak ilginç şeyler okumayı ve fantastik dünyalar düşünmeyi ve güzel insanlarla sohbet etmeyi seversin. Ezber yap genç dostum ezber yap hem zevkli olur hem hafızan güçlenir. 

Istikbalde ihtiyarıni kaybettiğin günler olacaktır, sen kaybetme! Düzenli uyumaktan ve düzenli egsersizden vazgeçmeyesin. Kendine faydalı olabileceğin çok akıl fikir çalışması gerektirmeyen monoton işler bulabilirsin paketcilik gibi simit satmak gibi mesela 

Kendine ehemmiyetle öğrettiğin şeylerle çelişme ve kendi kendine asla yenilme. Yapabileceğin şeyleri kendine öğret ve ona uy orta olmak iyidir ve aşırılık fenaliktir. Ve ilişkilerinde ömür boyu planlar yap. Babanla kususmenin sonunu kestirmeden babana küsme mesela. Yanlışlar yapabilirsin asıl cesaret yenilince ayağa kalkabilmektedir.

Haydi selametle 

Yolun açık olsun

Geçmişteki genç bir versiyonun olan Enes
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder