13 Temmuz 2021 Salı

Zina Yapmak

 Değerli okuyucu,

    Beri gel sana bir kaç kelam edeyim, dinle bak yalnız tecrübedir bu anlatacaklarım. İsviçre, dünyanın en küçük ve en pahalı ülkesi. %4'ü Müslüman bir ülke, Türkler ve SriLankalılar. Rabbim'e şükür daha kötü bir yere gönderilmedim. Ancak, yine de çoğunluğu Hristiyan bir toplum. 

    Konumuza gelecek olursak, İsra 32'de şöyle buyuruyor Yüce Allah, "(Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur". Dünya'da yalnızca birkaç ülke para karşılığı cinsel ilişkiye müsamaha gösteriyor. İsviçre bunlardan biri. Hatta, İsviçre, bu corona zamanlarında bu tip yerlerin ziyaretine ilişkin kurallar yayınladı (müsaade edilen pozisyonlar, uygun saatler vesaire). 

    Benim dikkat çekmek istedim nokta ise "kalb-kararması". İnsan, zina müptelası olunca, kalbi kararıyor ve kapkara halini alıyor. Öyle ki, bu kalp, aşık dahi olamıyor, hissizleşiyor, bırak Allah'ı anmayı, herhangi bir iyi erdem sahibi dahi olamıyor. Allah bizleri bu hallerden korusun. Benim en çok dikkatimi çeken ise, kalbimin aşık olamayışı idi. Düşünebiliyor musunuz?, sevemiyor kalp sevemiyor, aşık olamıyor, fıtratının mesleğini icra edemiyor. Kalp, sevmek için yaratılmış arkadaşlar. Kalbinize iyi bakın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder